Levně neznamená vždy výhodně

Na co si dát při nákupu hodinek pozor?

Na první pohled, velice lákavé a finančně výhodné ceny, sebou nesou skryté riziko, které si zákazník neuvědomí a projeví se až u něho doma.

Tímto článkem nechci odrazovat od nákupu v zahraničních e-shopech, ale chci jen poradit na co si dát při výběru hodinek pozor, nebo čeho se vyvarovat. Proto u těchto nákupů platí již staré známě „dvakrát měř a jednou řež“.

 

Radiově řízené hodinky

Nejprve bych chtěl upřesnit hlavní dva způsoby řízení přesného řízení času. Je to čas, který řídí rádiové vlny z vysílačů. Pro Evropu má signál označení  DFC, WWBV – USA, JJV – Japonsko, BPC – Čína a GPS signálem přijímaným ze satelitů. V čem je tedy problém při nákupu rádiem řízených hodinek v zahraničních e-shopech?

Je potřeba si uvědomit, že rádiem řízené hodinky, se nastavují na jinou frekvenci rádiových  vln vysílačů Evropě a jiná např. v USA  nebo Číně.

Po původně velice výhodné koupi rádiem řízených hodinek ku příkladu Citizen, (kde můžete ušetřit i třetinu ceny) se Vám rázem stane, že hodinky stále hledají příjem signálu a donutí Vás k jeho vypnutí. Rázem máte naprosto obyčejné hodinky v lepším případě solárně dobíjené za nemalé peníze.

Hodiny pouze z české distrubuce

Než si hodinky objednáte, ověřte si zda jsou uzpůsobené pro příjem rádiového signálu v Evropě, což najdete v technické specifikaci hodinek a lze si je porovnat se stejným modelem prodávaným na evropském nebi i českém trhu.

 

Hodinky řízené satelitem GPS

Nejnovějším způsob a také nejdražšími modely náramkových hodinek jsou hodinky, u nichž je čas řízen přijímáním signálu z družice GPS. Jedná se o nejdokonalejší a nejpřesnější způsob řízení času, který není závislý na rádiovém vysílači.

S těmito hodinkami se můžete nacházet kdekoli na zemi a stále budete mít přesný čas a samozřejmě se Vámtento čas upraví jednoduchým seřízením pomocí jednoho nebo dvou tlačítek v závislosti na modelu a časovém pásmu.

Tyto modely v té nejvyšší kvalitě dodávají na náš trh i světové Japonské firmy jako jsou Seiko a Citizen. Tyto modely jsou všechny i s ekologickým solárním dobíjením akumulátoru Eco-Drive, čímž odpadá i nutnost výměny baterie. výměny baterie. Tyto hodinky jsou samozřejmě to nejlepší, co v řízení času na trhu je a od toho je i odvozena cena.

 

 

 

 

 

Levně neznamená vždy výhodně