Pánské hodinky

Potřebují ještě moderní muži moderní pánské hodinky?

I když žijeme v moderní době a každý u sebe nosíme mobil, na kterém máme hodiny, stále ještě většina z nás nosí hodinky. Proč? Na tuto otázku je u každého odpověď jiná, každopádně pánské hodinky prozrazují hodně o svém majiteli.

 

Nejčastěji jsou to funkční a praktické pánské hodinky

Pokud se díváme na pánské hodinky z praktického pohledu, zajímá nás především jejich funkčnost. Jinak budou vypadat vhodné odolné sportovní hodinky s výškoměrem pro sportovce a jinak kvalitní reprezentativní hodinky se safírovým sklíčkem pro podnikatele.

 

A co módní pánské hodinky?

Pánské hodinky jsou, kromě snubního prstenu, jediným všeobecně akceptovaným mužským šperkem. Vyjadřují tak osobnost svého nositele. Např. kreativec si vezme hodinky s velkým ciferníkem, šetřílek zvolí levné hodinky atd.

 

Jak vybrat pánské hodinky? Jaký vybrat pásek k pánským hodinkám?

U pánských hodinek se kromě vzhledu klade důraz také na pohodlí při nošení. To je ovlivněno ergonomií i materiálem pásku. U pánských hodinek mohou být textilní pásky, kožené pásky, gumové pásky či kovové pásky.

 

podívejte se i na dámské hodinky

Hmotnost a sklíčka u hodinek pro pány

Pro pohodlné nošení je také třeba (doslova) zvážit hmotnost pánských hodinek. Někteří upřednostní těžší zlaté pánské hodinky, jiní zase lehčí titanové pánské hodinky. Důležitým kritériem je také kvalita sklíčka. Nejčastěji rozlišujeme pánské hodinky s minerálními sklíčky a pánské hodinky se safírovými sklíčky, která jsou odolnější proti poškrábání.

 

Luxusní pánské hodinky jako ideální dárek i investice

Kvalitní a na pohled luxusní pánské hodinky jsou (nejen pro ženy) indikátorem movitého muže. Kromě drahého automobilu jsou právě hodinky způsobem, jak bez okázalosti dát najevo své společenské postavení. Jelikož jsou luxusní pánské hodinky šperkem, jde v případě jejich nákupu i o investici. V tomto případě je nutné zvážit původ, značku, design, funkčnost a kvalitu mechaniky, která také zvyšuje hodnotu pánských hodinek.

 

A co nosíte na ruce Vy, pánové?